Kategorie

Naše firma je výrobcem kvalitního českého bytového textilu značky Brotex. Na trhu působíme již od roku 1992 a od té doby si naše firma získala mnoho spokojených zákazníků. Formou našeho internetového obchodu si Vám dovolujeme nabídnout naše výrobky.

            Je třeba si uvědomit, že trávíme spánkem až 30% svého života a je to jediný odpočinek, který je pro nás nenahraditelný. Z těchto důvodů je potřeba vybírat kvalitní lůžkoviny, vyrobené z kvalitních materiálů.

Jako český výrobce s dlouholetou tradicí a dlouholetým zkoušením a vybíráním těch nejlepších materiálů pro výrobu lůžkovin, Vám níže chceme přiblížit, z jakých materiálů a jakou technikou jsou naše výrobky vyrobeny. Tyto rady Vám jsou zároveň pomocí ke správnému výběru.

Přikrývky z dutého vlákna:

Výplň:

Naše  prošívané přikrývky obsahují termicky pojené duté vlákno ze 100% polyesteru. Toto vlákno je díky thermickému propojení v souvislé vrstvě, díky níž se nemůže stát, že by se v přikrývce část vlákna uvolnila. Dalším důležitým faktorem u přikrývky je kvalita a gramáž výplňového materiálu, která určuje jak je přikrývka hřejivá a měkká. Veškerá námi používaná dutá vlákna do přikrývek jsou plně protialergická.

Používáme dva druhy kvalit výplní, které se liší měkkostí:

a)     Dutinkové několika komorové duté vlákno -  velmi jemné na omak, přikrývky díky němu krásně splývají. Má výborné tepelné vlastnosti. ( přikrývky: Luxus plus, AntiStress a Aloe Vera).

b)     Duté vlákno Standard – oproti výše uvedenému, na omak méně jemné, ale má také výborné tepelné vlastnosti. U silnějších gramáží přikrývky, je nová přikrývka na omak tužší, ale po opotřebení změkne.( přikrývky: Klasik ). 

Plošná hmotnost (gramáž na m/2) našich dutých vláken, které používáme pro výrobu našich protialergických přikrývek:

 • 150g/m² vhodná pro letní období
 • 200g/m² vhodná pro letní období 
 • 250g/m² vhodná pro celoroční užívání – spíše jarní a podzimní období
 • 300g/m² vhodná pro celoroční užívání – spíše jarní a podzimní období
 • 400g/m² vhodná pro celoroční užívání – v provedení Thermo se vyrovná gramáži 450g/ m² 
 • 450g/m² vhodná pro zimní období, ale i celoroční užívání, jedná se o nejprodávanější gramáž
 • 500g/m² vhodná pro zimní období
 • 600g/m2 vhodná pro zimní období 

 

Na hřejivost přikrývky má vliv nejen použitá gramáž a kvalita výplňového materiálu, ale i způsob výroby. Např. technologií Thermo, kdy v přikrývce vznikne vzduchová kapsa, dosahují přikrývky vyšší hřejivosti i při použití nižší gramáže dutého vlákna. Při prošívání na stroji, který naše přikrývky prošívá, nedochází ke stlačování dutého vlákna a to po výrobě má stále stejný tvar, nedochází ke stlačení, je stále nadýchané. Prošití přikrývek je do elipsového vzoru, kdy dochází k dostatečnému upevnění dutého vlákna a přikrývka je po okrajích lemována lemovací stuhou, která na okrajích zároveň duté vlákno upevní.

Nejpoužívanější rozměry přikrývek z dutých vláken:

 • Klasický rozměr:  přikrývka 140x200cm
 • Prodloužený rozměr: přikrývka 140x220cm 
 • Francouzká na dvojlůžko: přikrývka 240x200cm
 •                                         přikrývka 220x200cm
 •                                         přikrývka 200x200cm 
 • Prodloužená francouzká na dvojlůžko: přikrývka 240x220cm
 •                                                             přikrývka 220x220cm
 • Dětská přikrývka z dutého vlákna: přikrývka 90x135cm 


Polštáře z dutého vlákna:

Výplň:

Protialergické polštáře z dutého vlákna, které vyrábíme, jsou plněny dutým vláknem ze 100% polyesteru.

Používáme čtyři druhy kvalit výplní do protialergických polštářů:

a)     Jednou z nejkvalitnějších výplní do polštářů je tvarované kuličkové duté vlákno ze 100% polyesteru UNICO. Toto vlákno je německé výroby a patří k nejkvalitnějším vláknům používaným na našem trhu. Vyniká lehkostí a dlouhodobou rozměrovou stálostí. (polštáře:  Luxus plus, AntiStress a Aloe Vera).

b)     Kuličkové duté vlákno STANDARD ze 100% polyesteru – oproti výše uvedenému je cenově přijatelnější, je české výroby, ale kvalitou nižší. ( polštáře: Klasik, Aloe Vera a AntiStress a MEDIC).

c)     Duté vlákno OPTIMAL – jedná se o nejlevnější typ výplně, mykané duté vlákno ze 100% polyesteru. Nejvíce se hodí jako výplň do dekorativních polštářků, je sléhavější než ostatní výplně. ( polštáře: OPTIMAL, dekorativní polštářky OPTIMAL )

d)     TYČINKY – novinka v naší výrobě. Jedná se o směs polyesterových kuliček a PUR výplně.   (Použito v polštářích KLASIK s označením TYČINKY).

Polštáře dle zpracování:

a)     Polštáře prošívané jsou vyrobeny z vnějšího korpusu a výplňového materiálu viz výše dle druhu výrobku. Korpus se skládá z povrchové tkaniny, termicky pojeného dutého vlákna a netkané textilie. Termicky pojené duté vlákno zajišťuje pevnost a stabilitu polštáře. Netkaná textilie zabraňuje spojení kuličkového dutého vlákna a termicky pojeného vlákna. Všechny tři materiály jsou spojené prošitím do vzoru elipsy. Tyto polštáře jsou vyrobeny bez zipu nebo se zipovým uzávěrem pro možnost doplnění či odebrání části výplně. (Prošité polštáře najdete v provedení: Luxus plus, Aloe Vera, AntiStress, KLASIK a OPTIMAL).

b)     Polštáře ALASKA – 2x ZIP. Polštáře Alaska se skládají z vnějšího korpusu popsaného výše, který je opatřen zipovým uzávěrem, ale výplň není vsypána přímo pod korpusem, ale je zašita v samostatném povlaku se zipem. ( Polštáře ALASKA najdete v provedení: Luxus plus, Aloe Vera, AntiStress, KLASIK).

c)     MEDIC -  obyčejný polštář, kdy je kuličková výplň pod povrchem látky, není prošívaný, neobsahuje zip.

Nejpoužívanější rozměry polštáře:

 • Klasický rozměr: polštář 70x90cm,  ( výplň 900g nebo 700g )
 • Ostatní rozměry: polštář 50x70cm, polštář 45x60cm, polštář 50x50cm, polštář 40x40cm, polštář 30x40cm 


Povrchová tkanina používaná na přikrývky a polštáře:

Protialergické přikrývky a polštáře vyrábíme ze třech různých povrchových materiálů.

a)     100% polyester Microfibre – na omak jemný, dostupný  třech barevných odstínech ( bílá, modrá, růžová ). ( přikrývky a polštáře: Luxus plus, Klasik, polštář OPTIMAL a Medic ).

b)     100% polyester Aloe Vera – na omak jemný, obsahuje výtažky Aloe Vera, díky němuž je zvýšen antibakteriální efekt přikrývky. ( přikrývky a polštáře Aloe Vera ).

c)     100% polyester AntiStess – na omak jemný, moderní vzhled kostek, tkanina je protkaná carbonovými vlákny, díky nimž je ještě jemnější a eliminuje statickou elektřinu. (přikrývky a polštáře AntiStress ).

Veškeré naše přikrývky a polštáře z dutých vláken se dají prát v automatické pračce a sušit v bubnové sušičce.

V případě zájmu o jiný rozměr přikrývky nebo polštáře než nabízíme na e-shopu se na nás neváhejte obrátit s dotazem: info@brotex.cz